Podzimní inspirace – 3.díl

30.09.2020

Výlet podzimní krajinou

Ještě není příliš pozdě na to, vyrazit si letos na pěší túru. Podzimní turistika sice není první věc, která nás s příchodem podzimu napadne, ale často může být lepší, než ta na vrcholu léta. Podívejte se na tipy od liberecké rodačky Moniky, abyste byli na takový výlet připraveni. I když vaše túra bude spíše jen procházkou, pohyb v přírodě zlepšuje náladu a snižuje riziko deprese. Dalším benefitem je, že pohybem zlepšíte vaši kondici a zdravotní stav.

 

A proč je super vyrazit ven v tomto ročním období?

  • Slunce zapadá dříve a vy si tak můžete užít proslulé podzimní západy.

  • Stezky jsou oproti létu tiché a proto můžete zahlédnout více divoké zvěře.

  • Můžete si užít krásné podzimní barvy a křupání spadaného listí.

 

Monika zvolila softshellové outdoorové kalhoty Timera a dámské funkční triko Peirosa 4. Vše z prodyšného, rychleschnoucího a dokonale pružného materiálu. Díky tomu bude vaše tělo po dlouhou dobu v suchu a optimální teplotě. Komu by vadila růžová, může si vybrat z mnoha dalších variant jak v Alpine Pro tak i v Rock Point. Outfit doplnila nepromokavou a příjemně hřejivou bundou Nootka 8. Ta je vyrobena z funkčního materiálu s membránou Soft-Shell Windbarrier a díky DWR vrstvě vydrží oblečení déle suché. Polopřiléhavý střih bundy, který se vždy přizpůsobí postavě se hodí jak do města, tak i do přírody.

Na nohy doporučujeme kotníkovou obuv Keen Terradora II MID WP Women. Ta je určena pro všestranné aktivní využití. Vzdušný svršek vám zajistí dobré odvětrání nohou a voděodolná, prodyšná membrána zaručí ochranu v nepříznivých podmínkách. Bojíte se, že vás budou bolet nohy? Nebojte. Díky vyměkčení a vyjímatelné, anatomicky tvarované vložce s podporou klenby se to nestane. Ke všemu Monča vybrala batoh Black Diamond. Nebyl to ale jediný favorit. Dobře si vedl i Ospray.

 

A na co nezapomenout?

  • S klesajícími teplotami je snadné prochladnout, proto si sebou raději přibalte další oblečení a nasaďte pohodlný hřejivý nákrčník. Zahřát se také můžete nápojem z termoláhve.

  • V těchto dnech už se rychleji stmívá a nečekaně vás může přepadnout tma. Pro tyto případy se hodí čelovka!

  • Tuhost podrážky, vhodný střih i materiál bot volte podle toho, v jakém terénu a za jakých povětrnostních podmínek je budete používat nejčastěji.

  • A nezapomeňte na kvalitní ponožky! Boty sice mají dobré funkční vlastnosti a jsou prodyšné, ale vlhkost zevnitř boty se nejvíce odvádí prostřednictvím ponožek.

 

Jestli vás budou zajímat přesnější údaje a použité technologie, neváhejte se obrátit na naše prodavačky a prodavače. Rádi vám poradí a doporučí oblečení přesně vašim potřebám.

 


 

Černá softshellová bunda 1999,- (Alpine Pro)
Dámské funkční triko 999,- (Alpine Pro)
Dámské softshellové kalhoty 1899,- (Alpine Pro)

Boty 3 699,- (Rock Point)
Batoh 1299,- (Rock Point)