Energie na ráno

09.10.2020

Teplá kaše do žaludku!

Jste celé dopoledne bez energie? Pravděpodobně vynecháváte snídani nebo volíte těžké potraviny. A pokud je pro vaše tělo studená snídaně šokem, zkuste jeden z našich tipů - teplá kaše! Podzimním sychravé počasí si žádá něco teplého do žaludku a tohle je za nás ta správná volba.

Nejčastěji sáhneme po obilných vločkách. Ty jsou chutné, rychle zaženou hlad a díky velkému množství vitaminů, antioxidantů a komplexních sacharidů jsou skvělým dobíječem baterek. Ale kaše nemusí být jen z těch ovesných! Volit můžeme i pohanku, rýži, kuskus nebo nebo quinou. Nejrychlejší je zalít základ teplým mlékem (ať už živočišným či rostlinným) nebo vodou a doplnit trochou semínek, sušeným ovocem, skořicí nebo medem.

Když už nám příroda v tomto období nenadělí čerstvou várku třešní a jahod, zkuste dát právě teď šanci sušenému ovoci. Sušení je totiž nejzdravější způsob jak uchovat ovoce se všemi benefity. A i ořechy jsou významným zdrojem minerálů a dalších prospěšných živin. Všechny tyto suroviny nabité vitamíny seženete v našem obchodu Veselá Veverka, kde si určitě vyberete i něco dalšího na zub.