Pestrobarevné pletení

20.10.2020

Snažíte se v těchto dnech být co nejvíce doma? Nevíte co dělat? Zkuste si něco hezkého uplést!

Pletení není jen pro babičky, protože k ručním pracím se vrací stále více mladých lidí. Háčkované a pletené výrobky získávají znovu na popularitě a kousavé svetry už jsou také minulostí. V dnešní době totiž seženete spoustu různých materiálů, které budete milovat.

Většina lidí si ale plete především pro vlastní potěšení. Pletaři chtějí sebe nebo své známé obdarovat originálním dárkem, který bude jedinečný. Pro mnohé je to také způsob relaxace. Nejčastěji se pletou šály, čepice, rukavice nebo ponožky. Kreativitě se meze nekladou a proto můžete zkusit svetry, ponča, sukně a dokonce i pletený kabátek.

A že se vám pletené oblečení nelíbí? Oblečení není to jediné, co lze z příze vytvořit! Nyní jsou in i pletené doplňky do bytu jako deky, přehozy, nebo polštáře. Na pletení bytových doplňků je vhodné takzvané gigantické pletení, kdy se plete jen na rukou nebo na velkých jehlicích. K takovému pletení se používá 100% merino vlna. Touto metodou se dají vyrobit koberečky, předložky, sedáky, ale i pelíšky pro domácí mazlíčky nebo různé koše. Vše je nádherně hřejivé a měkké.

 

Proč je tedy pletení super?

  • Můžete si uplést co budete chtít. Od oděvů po bytové doplňky.

  • Plést můžete kdekoliv.

  • Pletení je super způsob, jak relaxovat.

  • Když něco zkazíte, přízi upářete a znovu použijete.

  • Vyberete si materiál, který se vám líbí a je pohodlný.

  • Každý kus je originál.

  • O pletení existuje spoustu časopisů, knih, článků a videí se super návody.

 

Sychravý podzim přímo vybízí k zachumlání do teplé pletené deky. A proto je teď ten správný čas na to, si nějakou deku nebo úplet zkusit vyrobit. A pokud nevíte které příze, jehlice a další pomůcky nakoupit, ochotně vám poradí v prodejně Galanterie Kristýna ve Forum Liberec.

Podívejte se v galerii, jaké krásné kousky upletla naše zákaznice Lucie. Tak co, jdete do toho s námi?